klif on-line

Wpisy

 • wtorek, 28 stycznia 2014
 • piątek, 24 stycznia 2014
  • Warszawa Nieznana

                Zima w Poddąbiu nie robi większych postępów. Temperatura wprawdzie systematycznie spada, ale śniegu wcale nie przybywa. A w takiej Warszawie mają wszystkiego pod dostatkiem, nawet śniegu i zwierząt leśnych. I do tego jeszcze koksowniki. Wiadomo nie od dzisiaj, że bogatemu diabeł dzieci kołysze. Spotkałam się niedawno z zarzutem, że o Warszawie zawsze piszę złośliwie, tylko nad Poddąbiem nieustająco się pochylam. Postanowiłam więc ten błąd naprawić. W końcu przeżyłam w Warszawie 44 lata i czuję się z nią emocjonalnie związana.Tyle że do niedawna jakoś trudno mi było docenić urodę tego miasta. W dalszym ciągu zresztą uważam, że należy do tych mniej pięknych stolic europejskich. Ale parę miesięcy temu odkryłam na Facebooku profil Warszawa Nieznana. I zachwyciłam się nim, bo nigdy jeszcze tylu pięknych fotografii stolicy w jednym miejscu nie spotkałam. Następnym razem wybiorę  zdjęcia typowo miejskie, dzisiaj wrzucę trochę zimy i zimowej przyrody. Fotografie bez śniegu są również zimowe. Można zapytać co to ma wspólnego z Poddąbiem. Szczerze mówiąc niewiele, ale przecież świat nie kręci się wyłącznie wokół Poddąbia i czasem potrzebny jest mały antrakt.

   

    pierwszy śnieg nad warszawską Wisłą, a w nim zdziwione sarny fot. Łukasz Leksowski

   

    

   lis poluje na biedronkę na Muranowie fot. Mateusz Haas 

    

   warszawskie wyspy (Żoliborz) fot. Łukasz Leksowski

   

    

   świt fot. Wojtek Pilich 

   

    

   zachód słońca nad Wisłą fot. Wojciech Toman 

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (23) Pokaż komentarze do wpisu „Warszawa Nieznana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   emma_b
   Czas publikacji:
   piątek, 24 stycznia 2014 12:41
 • piątek, 17 stycznia 2014
 • środa, 15 stycznia 2014
  • co nas kręci co nas podnieca

                           Nie, to nie będzie o filmie Woody'ego Allena.Tylko tytuł sobie pożyczam. Będzie za to o kolejnych badaniach naukowców, tym razem jednak serio. Brytyjscy uczeni odkryli bowiem ważką tajemnicę zadowolenia z życia, które to zadowolenie osiąga się w sposób trwały. I nie chodzi tu o tak banalne sprawy jak awans, czy podwyżka w pracy, albo wygrana na loterii. Ba, nie chodzi też o miłość, przyjaźń czy wieczną młodość. Wcześniejsze badania pokazują, że nawet znaczna poprawa sytuacji materialnej zadowala ludzi najwyżej na pół roku. Po czym poziom zadowolenia z egzystencji wraca do stanu poprzedzającego  pomyślne zdarzenie z branży finansowej. O tym że miłość czy przyjaźń podnosi nasze zadowolenie tylko czasowo przekonuje literatura, a jeszcze bardziej  tzw. samo życie. Co więc jest w stanie zadowolić nas na dłużej, podobno trwale i na wiele lat? No dobrze, nie będę Was dłużej trzymała w napięciu: chodzi o przeprowadzkę w pobliże terenu zielonego - parku lub lasu.

     Wynika z tego, że aby docenić tzw. okoliczności przyrody należy najpierw żyć w dużym, zakorkowanym pełnym smogu i betonu mieście. I dopiero wyprowadzenie się z tegoż miasta pozwala w pełni docenić fakt pomieszkiwania w otoczeniu przyrody. Bo jeśli ktoś w zielonym otoczeniu mieszka od zawsze nie ma z tego aż tak wielkiej satysfakcji, często nawet tego daru losu specjalnie nie ceni. Całkiem to zresztą logiczne.

   Tak więc wychodzi na to, że złapałam Pana Boga za nogi. Nie jestem wierząca, dziękuję zatem szeroko rozumianej opatrzności za okna z widokiem na las. A do tego, bagatelka, morze w pakiecie. Prawdę mówiąc wcale nie jestem pewna, czy na taką poprawę jakości życia sobie zasłużyłam...

    

   

    

   chciałam powiedzieć, rze ja to na pewno zasłurzyłam i tesz odczówam wieńksze zadowolenie z życia w poblirzu lasu

    

   

   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (16) Pokaż komentarze do wpisu „co nas kręci co nas podnieca”
   Tagi:
   Autor(ka):
   emma_b
   Czas publikacji:
   środa, 15 stycznia 2014 21:36
 • sobota, 11 stycznia 2014

Tagi

Kanał informacyjny