klif on-line

Wpisy

 • niedziela, 18 lutego 2018
  • rzeź dzików

    

            w połowie stycznia, nowy minister środowiska, Henryk Kowalczyk, podjął  decyzję o wystrzelaniu praktycznie całej populacji dzików w Polsce. Polski Związek Łowiecki oraz Lasy Państwowe zobowiązane zostały do zredukowania liczby dzików do jednego osobnika na tysiąc hektarów. rzeź ta zwana uczenie depopulacją ma się odbyć do końca obecnego sezonu łowieckiego tj. do 31 marca 2018 roku. podobno nawet co wrażliwsi myśliwi są zbulwersowani, bo minister środowiska (kolejny myśliwy na tym stanowisku!) wydał zarządzenie znoszące okres ochronny dla loch, które po jesiennych godach są obecnie brzemienne. pan minister wyznaczył nawet nagrodę w wysokości 650 zł za zastrzelenie ciężarnej lochy.

              powodem odstrzału jest  oczywiście rozprzestrzenianie się ASF, afrykańskiego pomoru świń. materia to wielce specjalistyczna, nie będę udawała, że się na niej znam. zacytuję jedynie eksperta. prof. Andrzej Elżanowski, zoolog i obrońca praw zwierząt uważa, że podjęte działania to kompromitacja polskiej cywilizacji: "w wyniku niechlujstwa i łamania prawa przez rolników indywidualnych, niewykonywania obowiązków przez inspekcję weterynaryjną oraz wadliwego i źle przeprowadzonego programu bioasekuracji będą masakrowane dziesiątki tysięcy zwierząt. te dziki to po prostu kozły ofiarne." nie jest on zresztą w tej opinii odosobniony.

            ASF przekroczył już linię Wisły. zdaniem prof. Elżanowskiego prawie wszystkie nowe ogniska są wynikiem zaniedbań. padły dzik rozprzestrzenia chorobę przez wiele miesięcy, żywy zaraża jedynie przez 8-10 dni. dlatego najważniejsze są akcje zbierania martwych zwierząt organizowane w Estonii (zebrano ok. 1500 zwłok) i na Łotwie, gdzie zebrano ok. 1200 martwych dzików. w Polsce nie ma i nie było takich akcji, a z lasów usunięto zaledwie kilkadziesiąt zwłok. tak więc zamiast zapędzić myśliwych do podjęcia akcji zbierania martwych zwierząt planuje się eksterminację gatunku.

            zastanawiam się jak decydujący o wszystkim poseł Kaczyński, niewątpliwie przyjaźnie do zwierząt nastawiony, zaakceptował jako następcę Jana Szyszki następnego myśliwego. parę dni temu na stanowisko dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego został mianowany również myśliwy. będą wiec panowie z lubością czynić ziemię sobie poddaną, a miłośnikom przyrody pozostaje jedynie płacz i zgrzytanie zębów.

    


        

   (przepiękne zdjęcie oczywiście z internetu)

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „rzeź dzików”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   emma_b
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 lutego 2018 14:53
 • środa, 14 lutego 2018
 • niedziela, 11 lutego 2018
 • wtorek, 06 lutego 2018
 • sobota, 03 lutego 2018
  • bo godność jest najważniejsza

    

            wstajemy z kolan z coraz większym impetem. moglibyśmy już zastrzec sobie to wstawanie, jako nasz polski znak towarowy. świat przeciera oczy, a pan poseł Kaczyński rączki zaciera. awantura wokół nowelizacji ustawy o IPN wydaje się potrzebna jak dziura w moście. w rzeczywistości okazała się jednak całkiem przydatna. pis niemal dokładnie w 50 rocznicę Marca zagrał na antysemityzmie Polaków i odniósł kolejny sukces. podobno komentator reżimowej telewizji, Rafał Ziemkiewicz, posłużył się słowem "parchy", a szef II programu  TVPis, Marcin Wolski, dworował sobie z komór gazowych. tylko pogratulować, nawet nieboszczka komuna miała większe wyczucie smaku i tak daleko się nie posunęła.

            nie po raz pierwszy poseł Kaczyński odwołuje się do najniższych instynktów rodaków. idzie jak burza poczynając od trumien smoleńskich, przez roznoszących zarazki i bakterie uchodźców, reparacje wojenne od Niemiec, aż do pokazania Żydom ich miejsca w szeregu. parę dni zamieszania i słupki sondażowe podniosły się do 49% poparcia. kolejny rekord, więc chyba warto było. a co z kosztami na arenie międzynarodowej? damy radę, jakoś się te problemy z Izraelem i USA odkręci. grunt że konsekwentnie zmierzamy w kierunku większości konstytucyjnej. a jak się trend utrzyma, może by tak przedterminowe wybory wiosną zrobić?

            rano włączyłam na chwilę reżimowe radio. usłyszałam, że pan poseł K. nie cofnie się z ustawą, bo to jest kwestia godności Polaków. nie mam wątpliwości, że ta godność jest kluczowa dla wielu wyborców i sympatyków pisu. nie możemy dać sobie wmówić - perorował poseł Kaczyński - że więcej Żydów zginęło z rąk Polaków niż zostało przez nich uratowanych. bo to jest potworne kłamstwo i zamach na godność narodu polskiego. i nic to, że badacze Holocaustu mają dowody na to, że pan Kaczyński delikatnie mówiąc mija się z prawdą. przecież właśnie o to chodzi, żeby zamknąć im wszystkim usta. niech tam sobie badają i publikują te prace w nakładzie kilkuset egzemplarzy, ale wara od opinii publicznej. kto spróbuje głośno znieważać naród polski zostanie zapuszkowany. bo godność jest najważniejsza.

            napiszemy historię od nowa zgodnie z naszą jedynie słuszną wiedzą i polityką historyczną. koniec ze szmalcownikami, pogromami i płonącymi stodołami. pokażemy jak bohatersko ratowaliśmy Żydów, przeliczymy dokładnie wszystkie nasze drzewka w Yad Vashem. wymażemy z kart historii tego Bolka Wałęsę, wyeksponujemy niebotyczne zasługi najlepszego prezydenta w dziejach Polski.

            jak twierdzi Jan Żaryn wolność odzyskaliśmy dopiero w 2015 roku. a teraz w trzy kadencje z posłem Kaczyńskim na czele przeoramy Polskę. ktoś przytomnie zauważył, że pan Kaczyński wyraził się nieściśle: Polska nie będzie bowiem przeorana tylko zaorana. tak więc prowadź wodzu na Kowno!


    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (14) Pokaż komentarze do wpisu „bo godność jest najważniejsza”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   emma_b
   Czas publikacji:
   sobota, 03 lutego 2018 15:36

Tagi

Kanał informacyjny